niedziela, 30 października 2016

Co przeczytałam w tym tygodniu? #9 #10 #11

Cześć wszystkim,


Ja to jednak jestem świetną blogerką... Posty co trzy tygodnie... Niestety nie mogę obiecać, że będzie lepiej, ale może jutro uda mi się coś wstawić.

A co przeczytałam przez te trzy tygodnie kiedy mnie nie było?

1. Dokończyłam "Strażniczkę książek" i powieść ta mi się podobała, chociaż co do jej zakończenia mam pewne zastrzeżenia.

2. Udało mi się i przeczytałam "Dziady cz. II" i powiem Wam, że mi się nawet podobały, a że były krótkie to już w ogóle świetnie :D.

3. W całości przeczytałam także "Naznaczonych" Jennifer Lynn Barnes i powiem Wam, że chociaż pomysł na tę książkę był świetny i do połowy byłam tą powieścią zachwycona to później stała się średnia i nie podobała mi się tak bardzo jak na początku.
4. Ostatnią już książką przeczytaną od A do Z jest "Szósta klepka" Małgorzaty Musierowicz. Jak to "Jeżycjada" bardzo mi się podobała i już mam w planach sięgnięcie po kolejny to (po raz kolejny :D).

A teraz trzy zaczęte książki:

5. Byłam w dwóch bibliotekach i wypożyczyłam kilka książek. Jedną z nich jest "Wszystko to co wyjątkowe" Mattew Quicka. Czytałam jego "Wybacz mi, Leonardzie" (recenzja). Jak na razie "Wszystko to..." mi się  podoba, ale jestem dopiero w połowie, więc nie mogę za wiele powiedzieć.

6. Postanowiłam odświeżyć sobie "Gwiazd naszych wina" i jestem prawie w połowie  i chociaż książka bardzo mi się podoba to jakoś nie mogę się ruszyć z jej czytaniem.


7. Ostatnią książką, o której Wam dzisiaj powiem jest "Harry Potter i Więzień Azkabanu". Jestem na stronie (chyba) 140 i jest świetna!


To już wszystkie książki.
A co Wy czytaliście/ czytacie?

Buzaki:*,
Kaja.

poniedziałek, 10 października 2016

Harry Potter, Pani Ognia i Dziady, czyli TBR

Cześć wszystkim,
Wczoraj powiedziałam Wam o książkach, które przeczytałam, to dzisiaj powiem Wam o książkach, które chcę przeczytać. Jest to TBR na "niedługo" :P. Nie wiem, czy zdołam te wszystkie książki przeczytać do końca października, ale mam taką nadzieję.1. Chcę skończyć "Strażniczkę książek" i wstawić jej recenzję w czwartek, ale nie jestem pewna, bo mam w czwartek sprawdzian z chemii, więc ten... tego... no... :D.

2. A także chciałabym skończyć "Zagubionego herosa" i napisać tego recenzję, ale zobaczymy co z tych moich planów wyjdzie.

A teraz cztery książki, które chcę przeczytać w całości:


3. Muszę o szkoły przeczytać "Dziady cz. II". Mam na to jeszcze jakieś 10 dni, więc jest dobrze.

4. Jak Wam wczoraj pisałam o tym, że niedługo zabieram się za "Szóstką klepkę" i chyba to zrobię zaraz po "Strażniczce książek". Ten tom "Jeżycjady" także czytałam, ale już niewiele z niego pamiętam.

5. Jak tylko w bibliotece będzie "HP i Więzień Azkabanu", to go wypożyczam i czytam. Mam nadzieję, że osoba, która go teraz trzyma, szybko go odda.

6. Ostatnią książką jest... "Pani Ognia" KittyAilli z bloga biblioteczkaciekawychksiazek.blogspot.com. Nie została ona wydana, ale Kitty była cudowna i mi tę powieść przesłała. Już się nie mogę doczekać, żeby zobaczyć co Ty tam napisałaś <3.

To już wszystkie książki z tego TBR, ponieważ niestety istnieje coś takiego jak szkoła i muszę się uczyć :P.
A jakie są Wasze plany na najbliższe tygodnie?


Buziaki:*,
Kaja

niedziela, 9 października 2016

Co przeczytałam w tym tygodniu? #5 #6 #7 #8

Cześć wszystkim,
Już pewnie wszyscy zapomnieliście, że istnieje taki blog jak książkowe zamieszanie. Na moje usprawiedliwienie powiem jedno słowo: szkoła. Nauki mam strasznie dużo, a jak znajdę trochę czasu wolnego to ciągnie mnie do filmów i seriali, więc z czytaniem jest trochę (czytaj: bardzo) słabo.

Ale koniec użalania się nad sobą, pora pokazać Wam co przeczytałam przez ostatnie 4 tygodnie.1. "Ugly Love" Colleen Hoover. Czytałam tę książkę po raz drugi, ponieważ czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, ale chusteczki, by otrzeć łzy są miejscami bardzo potrzebne.

2. "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Mam już za sobą dwa tomy Harrego i już nie mogę się doczekać trzeciego!

3. "Małomówny i rodzina" Małgorzata Musierowicz. Większość książek z serii "Jeżycjada" czytałam (w tym Małomównego), ale ostatnio naszła mnie ochota, żeby przeczytać wszystkie tomy po kolej. Za mną jest zerowy, a niedługo mam zamiar sięgnąć po "Szóstą klepkę".


4. "Gus" Kim Holden. Pokochałam "Promyczka", pokochałam "Gusa" i uwielbiam Kim Holden za stworzenie tych książek. Nie są to książki wybitne, ale i tak trafiają na miejsce jednych z moich ulubionych (jak wszystkie do tej pory :P).

Teraz książki napoczęte:


5. "Apollo i Boskie Próby" Rick Riordan. Czytałam Percy'ego i myślałam, że bez przeczytania Olimpijskich Herosów mogę przeczytać Apolla, ale trochę przed połową zaczęło mnie denerwować, że nie rozumiem niektórych odniesień do OH, dlatego więc na razie książkę tę oddam do biblioteki.


6. A, że miałam wtedy ochotę na Riordana to zabrałam się za "Zagubionego herosa". Jestem jak na razie gdzieś w połowie i jest naprawdę fajna.

7. i ostatnią już książką jest "Strażniczka książek". Tutaj też jestem w połowie i też bardzo mi się podoba, ale mam zamiar napisać jej recenzję to wtedy będę mogła o niej więcej powiedzieć.


To już wszystkie książki przeczytane w całości lub zaczęte. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam :D.
A Wy co przeczytaliście przez ostatnie tygodnie?

Buziaki :*,
Kaja.